Yükleniyor...

Merkez:Manavgat / Yukarı Hisar Mahallesi Hastane Caddesi No:22/A ANTALYA - MANAVGAT

Telefon: 0 242 746 04 02

GSM: 0 506 107 41 46

Kulak Kalıbı

İlgi İşite Cihazları Kulak Kalıbı

Kulak Kalıbı

İşitme Cihazları Kulak Kalıpları Tipleri

 

Kulak kalıbı modeli seçilirken, önerilen işitme cihazı tipi göz önünde bulundurulmalıdır. Yüksek kazanç sağlayan cihazlar için, orta düzey kazanç sağlayan cihazlara göre kulak kanalını daha çok kapatan, kulak kalıpları tercih edilmelidir. Kabuk ve iskelet tipi kalıplar, akustiği en iyi olan kalıplardır.

 

Malzeme Secimi Yaparken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Faktörler

 

Kulak Dokusu: Dokusu yumuşak olan bir kulağa kulak kalıbı takılması zor olmaktadır. Bu durumda, sert kalıp kullanımı daha uygundur.

 

Malzemeye Karşı Alerjik Olma İhtimali: Alerjik reaksiyon yaratma ihtimali düşük olan materyallerle üretilen anti-alerjik malzemelerin, sert ve yumuşak formları bulunmaktadır.

 

İşitme Cihazının Gücü: Gücü yüksek olan işitme cihazlarının feedback yapma ihtimali, gücü düşük olanlara göre daha fazladır. Güçlü işitme cihazları için yumuşak kalıp malzemesi kullanımı daha uygundur. Yumuşaklık seviyesine göre çeşitli malzeme seçenekleri bulunmaktadır.

 

Özel Kulak Kalıbı Renkleri

Renk secimi ve görünümü, kalıbın malzemesi ve modeline göre değişkenlik gösterir. Renklerin karıştırılmasıyla tamamen kişiye özel renkler oluşturulabildiği gibi gizleme ve simli renkler de mevcuttur.

İlgi İşite Cihazları Personellerimiz

If you need a doctor for to consectetuer Lorem ipsum dolor, consectetur adipiscing elit. Ut volutpat eros adipiscing nonummy.